Εντυπωσίασε η Σάρτη

Η Σάρτη είχε το…όνομα και με ένα ξέσπασμα στο τέλος πέρασε σα θύελλα από τον Στανό για τον βόρειο όμιλο της Β΄ κατηγορίας.Το συγκρότημα των Βαγγέλη Χατζηφωτάκη και Γιάννη Τζαβέλα πραγματοποίησε πολύ καλή εμφάνιση κι επικράτησε απόλυτα δίκαια, φανερώνοντας για άλλη μια φορά τη δυναμική του. Από την άλλη, ο Στανός χρησιμοποίησε για πρώτη φορά αρκετούς νεαρούς παίκτες και δεν τα κατάφερε, πάντως τίποτα δεν προμήνυε τόσο βαρύ σκορ. Στο 20΄ ο Κώστας Ζάπρος με σουτ έξω από την περιοχή, έκανε το 0-1, δέκα λεπτά
αργότερα τραυματίστηκε και αποχώρησε ο Δημήτρης Παρλαμέντας των φιλοξενουμένων, που μεταφέρθηκε για ράμματα στο Κ.Υ. Παλαιοχωρίου. Στο 47΄ ο Γιάννης Παπάς, που είχε περάσει αλλαγή στο ημίχρονο, έκανε το 0-2, ενώ στο 53΄ ο Σάκης Γκόγκος στην πρώτη εμφάνισή του με τον Στανό, μείωσε (1-2). Μέσα σε ένα πεντάλεπτο η Σάρτη (70΄-75΄) με ξέσπασμα σημείωσε τρία γκολ με τους Γιώργο Καλαφάτη, Αλέξανδρο Σύγγελη και Αρίστο Τσελεπή, δίνοντας διαστάσεις θριάμβου στη νίκη. Ρεσιτάλ διαιτησίας από τον Κουρίδη (Δερματίδου, Ευμορφούλης). Διακρίθηκαν οι Στέλιος Μπήντας, Θανάσης Ζαχαρούδης, Μάριος Τριανταφύλλου (από τους γηπεδούχους), Αλέξανδρος Παραλίκας, Γιώργος Καλαφάτης, Μηνάς Γκοτζαμάνης (από τη Σάρτη). Οι παίκτες της Σάρτης αφιέρωσαν την επιτυχία τους στον εκ των προπονητών τους, Βαγγέλη Χατζηφωτάκη, που γιόρταζε την Παρασκευή.