Ενστικτο επιβίωσης... (video)

Αν και έκανε τα εύκολα δύσκολα, η Λάρισα επικράτησε 2-1 του Πανσερραϊκού σε ένα εξαιρετικά κρίσιμο ματς και συνεχίζει να ελπίζει σε παραμονή. Πρωταγωνιστής ο Μετίν, που πέτυχε δύο γκολ.Αν και η Λάρισα είχε σαφώς πιο επιθετικές βλέψεις στο πρώτο μέρος το παιχνίδι είχε μετρημένες φάσεις και απίστευτα κακό ρυθμό καθώς υπήρχαν πολλές διακοπές για φάουλ. Μόλις στο 5' ο Μετίν εκτέλεσε εξαιρετικά φάουλ
και έστειλε τη μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι του Ράντμαν. Χρειάστηκε να περάσουν 35 λεπτά για να έρθει η επόμενη αξιόλογη φάση στην αναμέτρηση με το σουτ του Ρομέου που πέρασε ψηλά άουτ, ενώ σε αυτό το διάστημα ο Πανσερραϊκός πίεσε ψηλά και δεν επέτρεψε στους Βυσσινί να κάνουν το παιχνίδι τους. Στο 44' το σκορ άνοιξε. Ο Ρομέου ελευθέρωσε εξαιρετικά για τον Μπλάζεκ στα δεξιά, ο Τσέχος έκανε ωραία κίνηση και σέρβιρε στο ύψος της μικρής περιοχής στον Μετίν, που έγραψε το 1-0.

Στην επανάληψη η εικόνα του ματς άλλαξε απίστευτα. Μετά από ένα ανιαρό πρώτο μέρος, είδαμε ένα ματς με ακόμα δύο γκ