Ευχήθηκε υγεία και... κίνητρο ο Ομπράντοβιτς

Ο Παναθηναϊκός βρέθηκε με προβλήματα τραυματισμών στη Λαμία κι άρχισε την αναμέτρηση με τον Πανελλήνιο (73-80) χωρίς συγκέντρωση. Εν όψει της συνέχειας ο Ζέλικο Ομπράντοβιτς ζήτησε από... την ατυχία να τον αφήσει ήσυχο κι από τους παίκτες του να ξαναβρούν το απαραίτητο κίνητρο.«Συγχαρητήρια στον Πανελλήνιο για το παιχνίδι που έκανε. Έπαιξε πού καλά και στα 40 λεπτά. Στο πρώτο ημίχρονο είχαμε κακές αντιδράσεις, γιατί δεν
είχαμε καλή συγκέντρωση στην άμυνα. Είχαμε κάποια ασχημα ποσοστά στα τρίποντα, φτάνοντας στα 0/11. Είχαμε κακές αντιδράσεις στην άμυνα και βρεθήκαμε πίσω στο σκορ. Τα σουτ ήταν άστοχα, αλλά ήταν δουλεμένα μέσα από τις επιθέσεις αυτά τα σουτ. Σίγουρα το τρίτο δεκάλεπτο ήταν αυτό που κρατάμε σε ό,τι αφορά την αμυντική μας προσαρμογή και τον επιθετικό προσανατολισμό, αλλά και στο σωστό διάβασμα του αγώνα, τόσο στις μικτές άμυνες, όσο και στο man to man, φτάνοντας στη νίκη» είπε στη συνέντευξη Τύπου ο «Ζοτς», ενώ πρόσθεσε: «Οι τραυματισμοί μλας ώθησαν στο να παίξουμε με ένα