Έδειξε δυναμική ο Γάζωρος

Σε ένα αρκετά καλό παιχνίδι που έγινε χθες στην Πετρούσα, ο Εθνικός Γαζώρου επικράτησε με 3-2 της Δόξας.

Οι γηπεδούχοι είχαν σημαντικές ελλείψεις, στην αμυντική κυρίως γραμμή, επίσης αιφνιδιάστηκαν από το γρήγορο γκολ που δέχτηκαν, για να συνέλθουν τελικά στην επανάληψη, όπου παρουσίασαν βελτιωμένο αγωνιστικό «πρόσωπο». Από την άλλη, ο Γάζωρος με την απόδοσή του πιστοποίησε ότι διαθέτει πολύ καλή ομάδα, που σίγουρα θα πρωταγωνιστήσει στο νέο πρωτάθλημα. Στο 3΄ φάουλ του Χαριλάου από πλάγια θέση, ο Παπαδόπουλος
πήγε να αποκρούσει και σημείωσε αυτογκόλ. Στο 18΄ με ωραία επιθετική ενέργεια και πλασέ ο Χαριλάου έκανε το 0-2, στο 33΄ ο Γαϊδαρτζής μπήκε από αριστερά, την κατάλληλη στιγμή τροφοδότησε τον Οφθαλμίδη, που με κοντινή προβολή τριπλασίασε τα τέρματα των φιλοξενουμένων. Δύο λεπτά αργότερα, ο Τσιρακίδης βρέθηκε τετ-α-τετ με τον Διλμπέρη, όμως ο δεύτερος απομάκρυνε σωτήρια με τα πόδια, στο 37΄ ωραίο μπάσιμο του Τριαν