Έχει άστρο

Στην εκπνοή του ντέρμπι με τον Απόλλωνα Κ. πέτυχε ο Α.Ο. Δικαίου το «χρυσό» γκολ, που τον διατηρεί στην κορυφή της βαθμολογίας της Α1 κατηγορίας.«Αέρα» τεσσάρων βαθμών πήρε ξανά ο πρωτοπόρος του πρωταθλήματος της Α1 κατηγορίας Α.Ο. Δικαίου, καθώς στο πλαίσιο της 23ης αγωνιστικής επικράτησε στο μεγάλο της ντέρμπι του Απόλλωνα Καλυθιών με 1-0. Το παιχνίδι κρίθηκε στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων, με τον Ζαχαρία Μποϊλή να αναδεικνύεται στον άνθρωπο της τελευταίας στιγμής για την ομάδα της Κω.Η μάχη για την κατάκτηση του τίτλου συνεχίζεται
και συναρπάζει, καθώς ο ΓΑΣ Αναγέννηση Ιάλυσος «απέδρασε» από την έδρα του Διαγόρα Βατίου με το υπερπολύτιμο 0-1, ο Ακουσίλαος Φανών νίκησε στο «ρελαντί» τον Αστέρα Παστίδας με 2-0, ενώ η Α.Ε. Κως θα έχει την ευκαιρία να μειώσει και πάλι στον πόντο την απόσταση που την χωρίζει από την κορυφή, αν κερδίσει το εξ αναβολής ματς με τον Ηρακλή στην Λάρδο. Τα αποτελέσματα:Κλεόβουλος-Εθνικός 0-1Ορφέας-Ευαγόρας 0-3Φοίβος-Κλεάνθης 3-1Δόξα Ψ.-Ηρακλής Μ. 1-2Διαγόρα