Δύσκολη επικράτηση για την Τσιμπόνα

Νίκη στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης κατάφερε να πάρει η Τσιμπόνα κόντρα στην Φενέρμπαχτσε/Ούλκερ με 80-77 για την 8η αγωνιστική του α' ομίλου της Ευρωλίγκα. Πρώτος σκόρερ ο Μάρκο Τόμας με 28 πόντους.Σοβαρή και χωρίς διάθεση να δώσει το δικαίωμα στη Τσιμπόνα να... σηκώσει κεφάλι, μπήκε από τα πρώτα λεπτά στο παρκέ η Φενέρμπαχτσε/Ούλκερ. Στο 15΄το σκορ ήταν ήδη 12-30 και όλα έμοιαζαν να κυλούν ομαλά για τους Τούρκους. Οι γηπεδούχοι όμως χάρη στον Μάρκο Τόμας (11π.) «μάζεψαν» αρκετά τη διαφορά στο ημίχρονο, το οποίο τους βρήκε πίσω με 32-36. Οι Κροάτες συνέχισαν και στο δεύτερο ημίχρονο να... ροκανίζουν τη διαφορά και κατάφεραν στο 30' να ισοφαρίσουν σε 58-58. Στα τελευταία λεπτά του αγώνα το παιχνίδι πήγαινε πόντο-πόντο, όμως οι παίκτες του Βέλ