Δύο στα δύο οι Γουλβς!

Οι Γουλβς επιβλήθηκαν εύκολα της Φούλαμ με 2-0 και έκαναν το δύο στα δύο, ενώ στις καθυστερήσεις κατάφερε να ισοφαρίσει τη Νόριτς η Στόουκ, παίρνοντας την ισοπαλία (1-1). «Απόλυτοι» οι Γουλβς! Οι Γουλβς έκαναν εξαιρετική εμφάνιση και δεν άφησαν πολλά περιθώρια στην Φούλαμ για θετικό αποτέλεσμα στο «Μολινό», κάνοντας το δύο στα δύο στην Πρέμιερ Λιγκ! Οι «λύκοι» έχουν κάνει εντυπωσιακό ξεκίνημα στη σεζόν και ήταν καταιγιστικοί
στη μεγαλύτερη διάρκεια της αναμέτρησης. Ο Κέβιν Ντόιλ άνοιξε το σκορ στο 42' με εξαιρετική προσπάθεια, ενώ λίγο αργότερα παραλίγο να πετύχει και δεύτερο τέρμα, όταν η κεφαλιά του κατέληξε στο αριστερό κάθετο δοκάρι του Σβάρτσερ. Ευτυχώς για τους γηπεδούχους ο Τζάρβις πήρε το... ριμπάουντ και δεν δυσκολεύτηκε στο 45' να στείλει την μπάλα στα δίχτυα και να κάνει το 2-0! Οι παίκτες του ΜακΚάρθι ανέβασαν ρυθμό όποτε ήθελαν και όταν το έκαναν οι φιλοξενούμενοι δεν μπορούσαν να αντιδράσουν και μόνο στην τύχη και την αστοχία των αντιπάλων τους στηρίζεται το γεγονός ότι το παιχνίδι δεν τελείωσε με μεγαλύτερο σκορ... Είναι βέβαιο ότι αν οι Γουλβς συνεχίσουν στον ίδιο ρυθμό δύσκολα θα κινδυνεύσουν με υποβιβασμό, όπως συνέβη πέρυσι, όταν σώθηκαν την τελευταία αγωνιστική. Λύτρωση στις καθυστερήσεις! Η Στόουκ κατάφερε χάρη στο γκολ του Τζόουνς στο 3' των καθυστερήσεων να φύγει από το «Κάροου Ρόουντ» με τον βαθμό της ισοπαλίας (1-1), στερώντας από τη Νόριτς την πρώτη της φετινή νίκη. Οι γηπεδούχοι ήταν ανώτεροι στο πρώτο ημίχρονο και, κάνοντας πολύ καλή εμφάνιση, κατάφεραν να φύγουν για τα αποδυτήρια με το προβάδισμα στο σκορ. Στο 37' ο Ντε Λαέτ άνοιξε το σκορ μετά την εκτέλεση φάουλ του Τζόνσον, για να πετύχει το πρώτο γκολ εντός έδρας για τα «καναρίνια» φέτος. Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πιο δυνατά, προσπάθησαν για την ισοφάριση και έφτασαν πολύ κοντά σε αυτήν στο 65'. Δύο λεπτά νωρίτερα ο Μπαρνέτ είχε ανατρέψει τον Γουόλτερς εντός περιοχής και ο διαιτητής της αναμέτρησης υπέδειξε την άσπρη βούλα, ενώ απέβαλε τον παίκτη της Νόριτς. Ο παθών ανέλαβε την εκτέλεση του πέναλτι, όμως ο Ρούντι, που έκανε εξαιρετική εμφάνιση, απέκρουσε, κρατώντας το μηδέν για την ομάδα του! Από εκείνο το σημείο και έπειτα, οι παίκτες του Πιούλις αύξησαν την πίεσή τους, έχασαν αρκετές ευκαιρίες για να ισοφαρίσουν και τελικά λυτρώθηκαν με τον Τζόουνς, ο οποίος στο 87' έχασε τεράστια ευκαιρία, στο 3' των καθυστερήσεων, με τον επιθετικό από το Τρινιντάντ και Τομπάκο να φέρνει το παιχνίδι στα ίσα. Το αποτέλεσμα βρήκε τις δύο ομάδες να είναι αήττητες μετά από δύο αγωνιστικές με δύο ισοπαλίες, όμως... Συνοπτικά τα αποτελέσματα Σάββατο (20/08) Σάντερλαντ-Νιούκαστλ 0-1 (62' Τέιλορ) Άρσεναλ-Λίβερπουλ 0-2 (78' Ράμσεϊ αυτ., 90' Σουάρες) Άστον Βίλα-Μπλάκμπερν 3-1 (12' Αγκμπονλαχόρ, 25' Χέσκεϊ, 68' Μπεντ - 52' Πέντερσεν) Έβερτον-ΚΠΡ 0-1 (31' Σμιθ) Σουόνσι-Γουίγκαν 0-0 Τσέλσι-Γουέστ Μπρομ 2-1 (53' Ανελκά, 83' Μαλουντά - 4' Λονγκ) Κυριακή (21/08) Νόριτς-Στόουκ 1-1 (37' Ντε Λαέτ - 90+3' Τζόουνς) Γουλβς-Φούλαμ 2-0 (42' Ντόιλ, 45' Τζάρβις) Μπόλτον-Μάν