Δύο ματς για το κύπελλο Ζακύνθου

Πραγματοποιήθηκαν την Τετάρτη δύο αγώνες για το κύπελλο της ΕΠΣ Ζακύνθου. Συγκεκριμένα η Δόξα Λιθακιάς έπαιξε με την Δόξα Πηγαδακίων και κέρδισε εύκολα με 5-2, ενώ ο Αγ. Λέων επικράτησε 2-1 του Αστέρα Γαϊτανίου και πήρε επίσης το "εισιτήριο" για την επόμενη φάση του θεσμού. Στο πρώτο παιχνίδι η Δόξα Λιθακιάς λύγισε το εμπόδιο της Δόξας Πηγαδακίων, χωρίς να πιάσει σπουδαία απόδοση. Στο 19' ο Αν. Κλάδης σε μια σέντρα – σουτ έκανε το 1-0. Τα Πηγαδάκια στο 23' ισοφάρισαν με τον Ουζούνι μετά από ασταθή απέκρουση του Μήτρου (1-1). Πέντε λεπτά αργότερα όμως ο Αν. Κλάδης με ωραίο σουτ έδωσε εκ νέου το προβάδισμα στη Λιθακιά. Το 3-1 διαμόρφωσε ο Μιχ. Κλάδης με πλασέ από κοντά, μετά από σουτ στο δοκάρι του Τορτορέλη. Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι πίεσαν και μείωσαν με 3-2 με τον Αν. Πλέσσα στο 63' και μετά απ