«Δώσε πέναλτι, αλλιώς πεθαίνεις»!

Απίστευτα πράγματα έγιναν στο ημίχρονο του αγώνα Ρίβερ Πλέιτ-Μπελγράνο, καθώς σύμφωνα με έκθεση του διαιτητή, οπαδοί των γηπεδούχων απείλησαν να τον σκοτώσουν αν δεν δώσει πέναλτι! Ο Σέρτσιο Πεζότα δεν έδειξε την άσπρη βούλα σε πεντακάθαρη παράβαση υπέρ της Ρίβερ στο πρώτο ημίχρονο και οι οπαδοί των γηπεδούχων πήραν την κατάσταση στα χέρια τους. Στην ανάπαυλα έκαναν ντου στα αποδυτήρια του διαιτητή και τον απείλησαν με θάνατο αν δεν δώσει πέναλτι στο δεύτερο μέρος! «Αν δεν σφυρίξεις πέναλτι, δεν θα φύγεις ζωντανός. Δώσε πέναλτι ή αλλιώς σε σκοτώνουμε», αναφέρει η έκθεση που έστειλε ο Πεζότα στην ομοσπονδία της χώρας! Ο διαιτητής, βέβαια, έδωσε πέναλτι μετά το 1-1 για τη Ρίβερ, αλλά ο Παβόνε έχασε την ευκαιρία να ξαναβάλει τους «μιγιονάριος» στο παιχνίδι...