Δοκιμές στο φιλικό με τον Τύρναβο

Νέο φιλικό παιχνίδι είχαμε σήμερα(18/7) για τον Ηρακλή με αντίπαλο την ομάδα του Τυρνάβου. Ο γηραιός κέρδισε 3-0 με τον Μπουμπένκο να προαναγγέλλει αποχωρίσει για κάποιους ποδοσφαιριστές που δοκιμάζονται στην Πορταριά.

Ευκαιρία για δοκιμές και συμπεράσματα σήμερα (18/07), στο Βόλο για τον Γιόζεφ Μπουμπένκο στο φιλικό με την ομάδα του Τυρνάβου. Ο Σλοβάκος προπονητής δοκίμασε όλους τους παίκτες που είχε στην ομάδα, παλιούς και νέους, αλλά και ποδοσφαιριστές υπό δοκιμήν. Όλοι τέθηκαν υπό την κρίση του

Σλοβάκου τεχνικού, με τον "Γηραιό" να επικρατεί με 3-0.

Οι Θεσσαλονικείς μόλις στο 2΄ άνοιξε το σκορ με γκολ του Ριντλ, ύστερα από σέντρα του Στόικου. Το 2-0 έγινε στο δεύτερο ημίχρονο και πιο συγκεκριμένα στο 78΄ ο Mάρα εκμεταλλεύτηκε πολύ καλή ατομική προσπάθεια του Ζοτ και με πλασέ πέτυχε το γκολ. Το τελικό 3-0 γράφτηκε τέσσερα λεπτά πριν ολοκληρωθεί η φιλική αναμέτρηση στον Βόλο. Ο Aλετσένου έβγαλε σέντρα από