Διαφήμιση ποδοσφαίρου από Ρεμς

06:08 2/2/2011 - Πηγή: Gazzetta
Η Ρεμς, ομάδα της δεύτερης κατηγορίας στη Γαλλία, επικράτησε στην παράταση 4-3 μέσα στην έδρα της Ρεν, σε παιχνίδι για τη φάση των «16» του Κυπέλλου, και την απέκλεισε από τη συνέχεια της διοργάνωσης.Το παιχνίδι ήταν ιδιαίτερα θεαματικό, και ενώ οι γηπεδούχοι βρέθηκαν να προηγούνται στο 37’ με τον Μπουκαρί, η Ρεμ κατάφερε με τη συμπλήρωση 65 λεπτών παιχνιδιού να μετατρέψει το σκορ σε 1-3!  Μέσα σε 14 λεπτά για την ακρίβεια, οι Αμαλφιντάνο (41’), Τούντιτς (53’) και Κουρτέ (65’) έφεραν τα πάνω κάτω.Εν συνεχεία,
η Ρεν όχι μόνο δεν παράτησε το παιχνίδι, αντιθέτως, μέσα σε έξι λεπτά ο Λίροϊ με δύο τέρματα (71’ και 77’) έφερε το παιχνίδι στα ίσα και οι δύο ομάδες ολοκλήρωσαν το 90λεπτο ισόπαλες 3-3.Το ματς οδηγήθηκε στην παράταση και στο 95’ οι φιλοξενούμενοι με τον Τόνελ έκαναν το 3-4 και πήραν μια μεγάλη νίκη-πρόκριση για τα προημιτελικά της διοργάνωσης.

Τα αποτελέσματα και το πρόγραμμα των «16»

Ανζέρ-Στρασμπούρ 2-0

Λοριάν-Μετς  3-0