Διαφήμιση και... τελικά Σκόντα!

Σε μια διαφήμιση του ποδοσφαίρου, Σκόντα Ξάνθη και Ηρακλής έδωσαν ρεσιτάλ αλλά στο τέλος γέλασαν μόνο οι γηπεδούχοι που επιβλήθηκαν με 4-3 στα Πηγάδια!Ματσάρα και σεμινάριο λαθών!Σκόντα Ξάνθη και Ηρακλής μπήκαν στον αγωνιστικό χώρο για να παίξουν μπάλα. Οι άμυνες και των δύο ομάδων παράλληλα είχαν όρεξη για... χριστουγεννιάτικα δώρα και κάπως έτσι το ημίχρονο τελείωσε με το εξωπραγματικό για τα ελληνικά δεδομένα 3-2!Με το... καλημέρα ο Ηρακλής άνοιξε το σκορ, με τον Βουτσιά μόλις στο 2' έπειτα από σέντρα του Επστάιν! Στο 18' ο Ζίεντσουκ, όμως, ισοφάρισε για τους «ακρίτες» αλλά δέκα λεπτά αργότερα οι φιλοξενούμενοι πήραν κεφάλι και πάλι στο σκορ με τον Σαρακατσάνο.Στην συνέχεια η Ξάνθη πίεσε και στο 36' ο