Δεν γίνονται αυτά!

Μέχρι το 78ο λεπτό, η Αγκόλα ήταν μπροστά με 4-0 όμως το Μάλι έκανε την απίστευτη ανατροπή και πήρε την ισοπαλία στην πρεμιέρα του Κυπέλλου Εθνών Αφρικής!Στο «Στάδιο της 11ης Νοεμβρίου» το κλίμα ήταν από την αρχή γιορτινό παρά τα όσα τραγικά έχουν συμβεί με την αποστολή του Τόγκο και τον θάνατο τριών ατόμων. Περίπου 50.000 θεατές γέμισαν το γήπεδο της πρωτεύουσας Λουάντα, ωστόσο χρειάστηκαν 37 λεπτά προκειμένου να δουν κάτι αξιόλογο. Μέχρι τότε, ο ρυθμός ήταν αρκετά γρήγορος, με την μπάλα να πηγαίνει πάνω κάτω αλλά χωρίς κάποια ευκαιρία. Στο 37', όμως, οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ, όταν ο Φλάβιο έπιασε την κεφαλιά έπειτα από εκτέλεση φάουλ και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Μάλι.Πέντε λεπτά αργότερα, ο Μαμπίντα έκανε την σέντρα από τα δεξιά και ο Φλάβιο με κεφα