Δεινοπάθησε η Βουλιαγμένη

Σκούρα τα βρήκε η Βουλιαγμένη απέναντι στον Παναθηναϊκό, κατάφερε όμως να νικήσει με 7-6 και να κάνει το πρώτο βήμα για την πρόκριση στα τελικά της Α1 πόλο ανδρών.Οι «μπέμπηδες» πέρασαν δύσκολες στιγμές στο κολυμβητήριο του Λαιμού, κόντρα σε έναν Παναθηναϊκό, ο οποίος παρά τα προβλήματα εμφανίστηκε ψυχωμένος και έτοιμος να «σπάσει» την έδρα και να κάνει το διπλό, όπως είχε συμβεί και στην κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος.Το συγκρότημα του Ντράγκαν Άντριτς έδειξε να βάζει γερές βάσεις για το θετικό αποτέλεσμα στο ξεκίνημα, όταν έφτασε να προηγείται με 4-0 στο ημίχρονο. Η άνοδος της απόδοσης των παικτών της Βουλιαγμένης στη συνέχεια έκανε ακόμη πιο ενδιαφέρον το ματς. Οι γηπεδούχοι μείωσαν σε 6-3 στην τρίτη περίοδο, για να «απαντήσουν» στα τελευταία λεπτά