Δεύτερη ήττα για την Εθνική

22:08 9/1/2010 - Πηγή: Gazzetta
Με μια ακόμη ήττα συνέχισε η Εθνική χάντμπολ ανδρών τις υποχρεώσεις της επί σλοβακικού εδάφους, χάνοντας από την Ουκρανία με 30-29, στον δεύτερο αγώνα της στο τουρνουά της Μπρατισλάβας.Η ελληνική ομάδα, που δίνει το τελευταίο της τεστ, εν όψει των επίσημων υποχρεώσεών της σε λίγες μέρες για τα προκριματικά του παγκοσμίου πρωταθλήματος, έκανε ένα νωθρό ξεκίνημα δίνοντας την ευκαιρία στον αντίπαλο να πάρει μια διαφορά και να προηγηθεί στο ημίχρονο με 15-11.Η εικόνα του αντιπροσωπευτικού μας συγκροτήματος άλλαξε στην επανάληψη, με τους διεθνείς μας να αντιδρούν φεύγοντας στον αιφνιδιασμό και ισοφαρίζοντας σε 28-28, δύο λεπτά πριν από το τελευταίο σφύριγμα. Ωστόσο, οι Ουκρανοί, που από την πλευρά τους προετοιμάζονται για τα τελικά του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος