Δεύτερη η Εθνική πόλο Εφήβων

Η Εθνική μας ομάδα πόλο των Εφήβων κατετάγη τελικώς 2η στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα της Στουτγκάρδης, καθότι ηττήθηκε στον τελικό του θεσμού.Τη δεύτερη θέση κατέλαβε η Εθνική πόλο των Εφήβων στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα της Στουτγκάρδης. Το συγκρότημα του Περικλή Δαμάσκου ηττήθηκε στον τελικό από την Ιταλία με 13-12 στα πέναλτι (κανονικός αγώνας 7-7, παράταση 8-8). Έτσι απώλεσε την δυνατότητα να γράψει ιστορία, καθότι αν κέρδιζε αυτό θα ήταν το πρώτο της χρυσό μετάλλιο στην συγκεκριμένη διοργάνωση. Η ελληνική ομάδα ήταν μπροστά σε όλη τη διάρκεια του αγώνα και ενάμισι λεπτό πριν τη λήξη του κανονικού αγώνα προηγείτο 7-5, όμως οι Ιταλοί σημείωσαν δύο γκολ σε διάστημα 37'' και ισοφάρισαν. Στην παράταση και πάλι η εθνική πήρε προβάδισμα με τον Δερβίση στο τέλος τ