«Χτύπημα» Κρόλντρουπ σε Ίντερ!

Ο Πιερ Κρόλντρουπ, που ακούγεται για τον Παναθηναϊκό, υποχρέωσε σε 2-2 την Ιντερ κόντρα στη Φιορεντίνα και η Ρόμα μπορεί την Κυριακή να περάσει πρώτη!Το ματς στο «Αρτέμιο Φράνκι» άρχισε με τον καλύτερο τρόπο για την Φιορεντίνα, καθώς άνοιξε το σκορ στο 11ο λεπτό με κοντινό πλασέ του Κεϊρίσον. Ένα γκολ που ήρθε κόντρα στην εικόνα των δύο ομάδων εκείνη τη στιγμή, καθώς η Ιντερ ήταν αυτή που είχε μπει πιο δυνατά και είχε προλάβει ήδη να δημιουργήσει δύο καλές ευκαιρίες. Η εξέλιξη αυτή επηρέασε τους νερατζούρι, που χρειάστηκαν κάποιο διάστημα μέχρι να συνέλθουν αλλά και πάλι δεν κατάφεραν να... πνίξουν τους βιόλα μέχρι και το τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Διάστημα στο οποίο η ομάδα του Τσέζαρε Πραντέλι ήλεγχε την κατάσταση, ήταν σωστά στημένη στον αγωνιστικό χώρο χωρίς