Χρήσιμα συμπεράσματα για Σάντος

Ισόπαλος 1-1 ήρθε ο ΠΑΟΚ σε φιλικό παιχνίδι που διεξήχθη και κλεισμένων των θυρών στο γήπεδο της Τούμπας. Το γκολ για τον Δικέφαλο σημείωσε ο Λίνο, ενώ για λογαριασμό των «πράσινων» της Κομοτηνής ο Ρόμπερτ. Δεξί μπακ δοκίμασε τον Κοντρέρας ο Σάντος

Σε φιλικό παιχνίδι προπονητικού χαρακτήρα που πραγματοποιήθηκε κεκλεισμένων των θυρών στο γήπεδο της Τούμπας, ο ΠΑΟΚ αναδείχθηκε ισόπαλος 1-1 με τον

Πανθρακικό. Το σκορ του ημιχρόνου ήταν 1-0 με τον Lino να σκοράρει για την ομάδα του "Δικεφάλου", ενώ για την ομάδα της Κομοτηνής ισοφάρισε ο Ρόμπερτ στο δεύτερο ημίχρονο.

Ο Φερνάντο Σάντος δοκίμασε δύο διαφορετικές ενδεκάδες και δύο διαφορετικά σχήματα. Στο πρώτο ημίχρονο ο ΠΑΟΚ αγωνίσθηκε με 4-2-3-1 και τους Χαλκιά, Μαλεζά, Τσιρίλο, Κοντρέρας, Βιτόλο, Γκαρσία, Λίνο, Ίβιτς, Σορλέ, Βιερίνια και Μουσλίμοβιτς.

Στο β' ημίχρονο ο Πορτογάλος τεχνικός διατήρησε δύο ποδοσφαιριστές τους Μαλεζά και Κοντρέρας που