Χόγκτσον: Ανόητα γκολ

Ο Ρόι Χόγκτσον ήταν απογοητευμένος μετά την έκτη φετινή εκτός έδρας ήττα της Λίβερπουλ, από τη Νιούκαστλ με 3-1, καθώς θεώρησε ότι οι παίκτες του θα μπορούσαν να διεκδικήσουν κάτι καλύτερο.Στον ανόητο τρόπο με τον οποίο δέχθηκε το δεύτερο γκολ η ομάδα του, αλλά και στο πρώτο γκολ που ήταν κόντρα στη ροή του αγώνα στάθηκε ο Χόγκτσον. Ο Άγγλος προπονητής ήταν αρκετά ικανοποιημένος από το πρώτο ημίχρονο, όμως τον απογοήτευσαν οι παίκτες του στο δεύτερο.
«Απογοητεύτηκα στο
δεύτερο ημίχρονο», είπε ο Χόγκτσον και συνέχισε: «Πιστεύω ότι παίξαμε πολύ καλά στο πρώτο, είχαμε μεγάλη κατοχή όμως σκόραραν κόντρα στην ροή του αγώνα από φάουλ, την πρώτη φορά που η μπάλα έφτασε στην περιοχή μας».Στην συνέχεια σχολίασε την νέα απρόσμενη ήττα της Λίβερπουλ, αλλά και το δεύτερο γκολ που δέχθηκε η ομάδα του: «Είναι ένα μεγάλο χτύπημα γιατί είχαμε μερικά καλά παιχνίδια τελευταία και ένα καλό σερί, και με την γρήγορη ισοφάριση μας στο δεύτερο ημίχρονο, πίστευα ότι θα συνεχίσουμε να παίζουμε στο επίπεδ