Χηλή: Και τώρα το μπαράζ!

Εξασφάλισε την πρώτη θέση στο πρωτάθλημα του νοτίου Έβρου η Χηλή, αφού στην τελευταία αγωνιστική αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με τον Άβαντα.Ήταν ένα παιχνίδι όπου οι φιλοξενούμενοι ήθελαν τουλάχιστον ένα βαθμό για να αισθάνονται περισσότερο σίγουροι, σε συνδυασμό πάντα με το αποτέλεσμα του αγώνα Ιπποκράτης-Φέρες (που τελικά επίσης δεν ανέδειξε νικητή). Ο αγώνας εξελίχθηκε σε μονόλογο των γηπεδούχων, που έχασαν πολλές ευκαιρίες. Στο 12΄ μετά από σέντρα του Πυλούδη, ο Αλεξόπουλος από κοντά σημείωσε το 1-0, ο Άβαντας ισοφάρισε στο 84΄, όταν ο Δεμιράκης ανατράπηκε από τον Κυριακίδη και
το πέναλτι εκτέλεσε εύστοχα ο Μελαδένιος. Στο 24΄ ο Πουλιλιός είχε κεφαλιάς το οριζόντιο δοκάρι, ευκαιρίες έχασαν οι Αλεξόπουλος (10΄, 68΄), Πυλούδης (32΄), Τσάτσα (41΄, 53΄). Διαιτητής: Κυριαζίδης. Τον αγώνα παρακολούθησε και ο προπονητής του Ορέστη Ορεστιάδας, Δημήτρης Λυμπερίδης.ΧΗΛΗ: Κυριακίδης, Καλαϊτζίδης, Αγούδης, Παπαϊωάννου (64΄ λ.τ. Κολκέτα), Πουλιλιός (69΄ Γλίνιας), Φλώρος, Τσάτσα, Μαλαδάκης, Αλεξόπουλος, Πυλούδης, Νότης (57΄ Άχπα).ΑΒΑΝΤΑΣ: Μισλής, Αρβανίτης, Σούλτας, Χατζηευαγγέλου, Μελαδένιος, Φυλλίδης, Τσακπινίδης, Βαρέλας, Γκιαουρίδης, Δεμιράκος, Βάβουρας.ΚΟΡΝΟΦΩΛΙΑ-ΑΙΣΥΜΗ 4-0: Παίζοντας αποφασιστικά από την αρχή της συνάντησης, η Κορνοφωλιά δεν άφησε περιθώρια στον Άρη Αισύμης και εξασφάλισε την παραμονή της στην Α΄ κατηγορία. Το συγκρότημα του Σάκη Ζησίδη προηγήθηκε με 3-0 στο ημίχρονο (δύο γκολ ο Βουζούκωφ, το άλλο με πέναλτι ο Γαλανός) και στην επανάληψη το σκορ έκλεισε ο Σοφοτάσιος με σουτ. Διαιτητής: Συβούδης.ΑΝΑΔΙΑΡΘΡΩΣΗ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ: Με δύο ομίλους των 10 ομάδων ο καθένας θα διεξαχθεί από τη νέα χρονιά το πρωτάθλημα Α΄ κατηγορίας Έβρου. Πρόκειται για κίνηση που αποσκοπεί σε μεγαλύτερο ενδιαφέρον στα πρωταθλήματα, με πρόβλεψη για αγώνες πλέι οφ.