Μπουμπένκο: «Χάσαμε δύο πολύτιμους βαθμούς»

Προβληματισμένος ήταν ο Γιόζεφ Μπουμπένκο μετά την ισοπαλία 1-1 απέναντι στον Λεβαδειακό. Ο Σλοβάκος παραδέχθηκε πως από την ομάδα του έλειπε ο Ιάκομπ, όπως και κάποια άλλα στοιχεία για να φτάσει ο Ηρακλή στην νίκη. Ο τεχνικός των «κυανόλευκων» αρχικά μίλησε για τις ευκαιρίες που έχασε ο Ηρακλής και για το δεύτερο ημίχρονο που παίχθηκε μόνο 15λεπτά ποδόσφαιρο. Είχαμε ευκαιρίες για γκολ, αλλά όμως δεν βάλαμε. Στην επανάληψη δεχόμαστε ένα και στην συνέχεια παίχθηκε ποδόσφαιρο 15 λεπτά. Οι παίκτες συνέχισαν την προσπάθεια και ισοφαρίσανε στο τέλος. Υπήρξε νευρικότητα και δεν ισοφαρίσαμε. Χάσαμε δύο πολύτιμους βαθμούς σήμερα. Μας έλειψε ο Ιάκομπ γιατί είναι από τους παίκτες που μπορούν να μετουσιώσουν τις φάσεις σε γκολ.