«Μπλόκο» στην Καισαριανή!

Το νικηφόρο σερί του ΟΦΗ σταμάτησε στην Καισαριανή. Κόντρα στον Εθνικό Αστέρα η ομάδα του Αναστόπουλου έμεινε στο 0-0 και την επόμενη Δευτέρα πάει στο Αγρίνιο!
Οι Κρητικοί έχοντας την πιο φορμαρισμένη ομάδα στην football league τον τελευταίο μήνα και με τον αέρα των έξι σερί νικών, πήγαν στην Καισαριανή για το «7 στα 7». Δεν τα κατάφεραν όμως καθώς σε 93΄αγώνα έκαναν μόλις μια φάση με τον Ζορμπά.Από την άλλη
ο γηπεδούχος Αστέρας ήταν πολύ καλύτερος και αδικείται από την… λευκή ισοπαλία ειδικά με τις πολλές και σημαντικές ευκαιρίες του πρώτου ημιχρόνου, αλλά και αυτή του Παυλή στις καθυστερήσεις του αγώνα.Πλέον ο ΟΦΗ ισοβαθμεί στην 2η θέση του βαθμολογικού πίνακα με τον Παναιτωλικό και την επόμενη Δευτέρα οι δύο ομάδες θα… λύσουν τις διαφορές τους στο Αγρίνιο στο ντέρμπι της 11ης αγωνιστικής!Σάββατο (20/11)

Δόξα Δράμας–Πανθρακικός 2-2
(19' Χλωρός, 79' Καπέλ – 33' πεν. Ρομπέρ, 55' Άλβες)