Μπάγεβιτς: «Τώρα ο Αστέρας»

Ικανοποιημένος για την προσπάθεια των παικτών του στο δεύτερο ημίχρονο και τη νίκη με 3-1 έμεινε ο Ντούσαν Μπάγεβιτς, που σκέφτεται μόνο τον Αστέρα Τρίπολης πλέον.Αναλυτικά όσα είπε ο Μπάγεβιτς«Το πιο σημαντικό σήμερα είναι η νίκη. Ξεκινήσαμε με νίκη, με τρεις βαθμούς που είναι πάρα πολύ σημαντικό να το κάνεις αυτό. Ξεκινήσαμε καλά στα πρώτα 10-15 λεπτά, πετύχαμε και γκολ, μετά γυρίσαμε πίσω χωρίς να υπάρχει λόγος, είχαμε μια τρύπα στη μεσαία γραμμή που η Χάιντουκ εκμεταλλεύτηκε, κέρδισε πέναλτι, ισοφάρισε και είχε ευκαιρίες και για δεύτερο γκολ. Το δεύτερο ημίχρονο ήταν διαφορετικό. Ήμασταν πιο κινητικοί, πιο κοντά στα μαρκαρίσματα, πιο αποφασιστικοί μέχρι το τέλος. Συγχαρητήρια στους παίκτες και στον κόσμο που μας βοήθησε με την παρουσία το