Μπάγεβιτς: «Μπορούσαμε κι άλλα γκολ»

Συγχαρητήρια στους παίκτες του έδωσε στη συνέντευξη Τύπου ο Ντούσαν Μπάγεβιτς, για το 3-1 επί του ΠΑΣ Γιάννινα, τονίζοντας πόσο σημαντική είναι η νίκη ψυχολογικά αλλά και ότι θα μπορούσε το σκορ να είναι μεγαλύτερο.Ακολουθούν αναλυτικά όσα είπε ο Μπάγεβιτς.«Ξεκινήσαμε καλά το παιχνίδι, κάναμε τα περισσότερα από όσα έχουμε πει, πετύχαμε και γκολ την κατάλληλη στιγμή, χάσαμε κάποιες ευκαιρίες αλλά και ο αντίπαλος είχε μια πολύ καλή ευκαιρία για γκολ.
Αυτό το έκανε στο δεύτερο ημίχρονο, σε μια στιγμή που έχουμε πει πολλές φορές ότι πρέπει να προσέχουμε. Κάναμε λάθος και μετά για 15 λεπτά ήμασταν πολύ κακοί. Δεν μπορούσαμε να κάνουμε αυτά που θέλαμε και έπρεπε. Πετύχαμε το 2-1, είχαμε ευκαιρίες μετά, βάλαμε και το τρίτο. Πιστεύω ότι βοήθησαν και οι αλλαγές και συγχαρητήρια στα παιδιά για τη θέληση και το πάθος, γιατί ψυχολογικά κάθε παιχνίδι είναι πάρα πολύ δύσκολο. Οι τρεις βαθμοί σημαίνουν πολλά για εμάς και στον ψ