Ατυχος νιώθει ο Χόντγκσον

Η Λίβερπουλ δεν κατάφερε να νικήσει ούτε τη Σάντερλαντ στο «Ανφιλντ» και ο προπονητής των «κόκκινων», Ρόι Χόντγκσον νιώθει άτυχος που η ομάδα του δεν νίκησε.

Ο τεχνικός της Λίβερπουλ ανέλυσε το τελικό αποτέλεσμα: «Πιστεύω πως ξεκινήσαμε πολύ καλά στο παιχνίδι και μάλιστα θα έπρεπε να έχουμε πετύχει και δεύτερο γκολ, πριν από αυτό που δεχτήκαμε και μας ισοφάρισαν προσωρινά. Η γρήγορη σκέψη και η επίτευξη του γκολ ήταν αυτή που μας βοήθησε, όμως στη μεγαλύτερη διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου δεν ήμασταν καλοί και με την έναρξη της επανάληψης δεχτήκαμε γρήγορο γκολ. Η απόδοσή μας στο δεύτερο μέρος ήταν πολύ καλή. Πιέσαμε τον αντίπαλο και δημιουργήσαμε ευκαιρίες. Δεν μπορώ να είμαι ευχαριστημένος από το τελικό 2-2, αλλά εφόσον βρίσκεσαι πίσω στο σκορ, ανησυχείς για τα χε