Αστεράτος στη Νέα Σμύρνη

Ο Πανιώνιος ήθελε να πετύχει την πρώτη του νίκη στο πρώτάθλημα, αλλά ο Αστέρας Τρίπολης σημείωσε θρίαμβο. Η ομάδα του Μάριο Γκόμεζ με το δίδυμο Τσέζαρεκ-Έντερ σε τρομερή ημέρα πέρασε από τη Νέα Σμύρνη κερδίζοντας άνετα με 3-1 τους «κυανέρυθρους» που ακόμα ψάχνουν να σπάσουν το ρόδι μετά από τρία παιχνίδια. Τραγική η αμυντική λειτουργία των γηπεδούχων, έντονες αποδοκιμασίες για τον Εμίλιο Φερέρα. Ο Πανιώνιος ήθελε την πρώτη του νίκη, αλλά ο Αστέρας ήταν αυτός που αιφνιδίασε και μόλις στο 5ο λεπτό ο Τσέζαρεκ με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Μάλιστα, τρία λεπτά αργότερα οι φιλοξενούμενοι είχαν μεγάλη ευκαιρία για το 2-0 με τον Βίλτσες. Μετά το δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι ανέβασαν την απόδοσή τους καις το 13’ ο Μπάλαμπαν παραλίγο να κάνει το 1-1 με φάουλ, ενώ τρία λεπτά αργότερα ήταν η σειρά τ