Άρεσε η... υπομονή στον Γιαννάκη

Ο Ολυμπιακός δεν ήταν καλός στο πρώτο ημίχρονο απέναντι στην Εφές Πίλσεν. Στο δεύτερο, ωστόσο, η εικόνα του ήταν αντιστρόφως ανάλογη, με τη νίκη (105-90) να έρχεται και τον Παναγιώτη Γιαννάκη να δίνει συγχαρητήρια στους παίκτες του για την υπομονή και την ποιότητα των παικτών του σε νευρικά σημεία της συνάντησης. «Ο κόσμος είδε ένα αρκετά καλό παιχνίδι, ένα ματς με πολλά θέματα για να διαβάσει κανείς. Είχαμε ταχύτητα στο παιχνίδι μας απέναντι σε μια καλή ομάδα. Όσο περνούσε ο χρόνος είχαμε καθαρότερο μυαλό, αυτό έκανε ο Σοφοκλής που είχε ηρεμία στο δεύτερο ημίχρονο. Παιδιά από τον πάγκο παρότρυναν τους συμπαίκτες τους. Η ομάδα έκανε καλές φάσεις σε άμυνα κι επίθεση. Ο κόσμος θα θυμάται αυτό το παιχνίδι, απλά θα έπρεπε να σεβαστούμε και τον εθνικό ύμνο τ