Αποκλείστηκε ο Ηλυσιακός

Ο Αρκαδικός πήρε μεγάλη πρόκριση στην επόμενη φάση του Κυπέλλου αποκλείοντας τον Ηλυσιακό με την νίκη του (87-73) στην Τρίπολη. Αντιμετωπίζει τον Ερμή Λαγκαδά που προκρίθηκε επί του Παγκρατίου (93-82).

Ο Ηλυσιακός έγινε η δεύτερη ομάδα της Α1 που μένει εκτός του θεσμού από ομάδα μικρότερης κατηγορίας μετά την Καβάλα. Ο Αρκαδικός βρισκόταν πίσω στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο, αλλά κατάφερε να γυρίσει το παιχνίδι και να πάρει τη μεγάλη πρόκριση με πρωταγωνιστή του αγώνα τον Νίκο Κόκκαλη που πέτυχε 25 πόντους με 5 τρίποντα.Ο Αρκαδικός θα αντιμετωπίσει στην επόμενη φάση του Κυπέλλου τον Ερμή Λαγκαδά που επικράτησε στην έδρα του επί του Παγκρατίου με 93-82 σε ένα ματς που η διαφορά υπέρ των Θεσσαλονικών ανέβηκε την τελευταία περίοδο.ΑΡΚΑΔ