Απόδραση από το «Σαν Πάολο»!

Με δύο γκολ στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης, η Φιορεντίνα απέδρασε με το τρίποντο από το «Σαν Πάολο» κερδίζοντας τη Νάπολι με 3-1!Οι γηπεδούχοι είχαν προηγηθεί με την έναρξη του δευτέρου μέρους χάρη σε ένα γκολ του Λαβέτσι, όμως στη συνέχεια ο Τζιλαρντίνο ανέλαβε δράση. Πρώτα ισοφάρισε στο 60' και έπειτα έδωσε το προβάδισμα στους«βιόλα» στο 87' και ενώ η Νάπολι πίεζε για να πάρει αυτή το κεφάλι στο σκορ. Στις καθυστερήσεις, οι γηπεδούχοι έχασαν μεγάλη ευκαιρία με κεφαλιά του Μάτζιο που απέκρουσε σε κόρνερ ο Φράι. Το κόρνερ εκτελέστηκε, ο Ντε Σάνκτις είχε αφήσει την εστία του για να ανέβει στην περιοχή της Φιορεντίνα, κάτι που εκμεταλλεύτηκαν οι φιλοξενούμενοι με τον Γιόβετιτς να φεύγει στην αντεπίθεση και να κάνει το 3-1 σε κενή εστία. Αυτή ήταν η πρ