Άλωσε τη Φρανκφούρτη το Ανόβερο!

Η Άιντραχτ ήταν ανώτερη σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού, όμως το Ανόβερο ήταν εκείνο που πανηγύρισε τη νίκη μέσα στη Φρανκφούρτη με 3-0 και ανέβηκε στη δεύτερη θέση!
Οι απουσίες στην αμυντική γραμμή στοίχισαν στην Άιντραχτ, η οποία γνώρισε την ήττα με 3-0 από το Ανόβερο στη Φρανκφούρτη. Παρότι οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού, οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που με δύο γκολ στα πρώτα είκοσι λεπτά κατάφεραν να βάλουν τις βάσεις
για τη νίκη.

Το σκορ άνοιξε στο 15' ο Αμπντελαουέ, στο 20' ο Σουλτζ πέτυχε το δεύτερο τέρμα της ομάδας του Μίρκο Σλόμκα, ενώ στο 89' ο Για Κονάν διαμόρφωσε το τελικό 3-0. Στη βασική ενδεκάδα της Άιντραχτ ξεκίνησαν ο Γκέκας, που έπαιξε σε όλο το 90λεπτό, και ο Τζαβέλλας, που έγινε αλλαγή στο 65', ενώ στο 75' τη θέση του Άλτιντοπ πήρε ο Αμανατίδης. Το Ανόβερο βρίσκεται πλέον στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας και συνεχίζει την εξαιρετική του πορεία φέτος στην Μπουντεσλίγκα!