Αφεντικό στην Ρόδο ο Διαγόρας!

21:24 1/3/2010 - Πηγή: Gazzetta
Μεγάλη νίκη με 2-0 σημείωσε ο Διαγόρας επί της Ρόδου στο ντέρμπι του νησιού με τους «κυανέρυθρους» να παραμένουν σε τροχιά ανόδου. Με εννιά παίκτες αγωνίζονταν τα «ελάφια» από το 38΄

Σημαντική νίκη με 2-0 σημείωσε ο Διαγόρας επί της Ρόδου σε ένα ματς που έγινε μέσα σε «φορτισμένη» ατμόσφαιρα με τους οπαδούς και των δύο ομάδων να δίνουν την δική τους «μάχη» στην εξέδρα. Οι παίκτες του Γιώργου Φοιρού άνοιξαν το σκορ στο 16΄ με σουτ του Ταραχούλσκι για να ακολουθήσουν δύο αποβολές για τους «πράσινους» (19΄ Λουτσιάνο και 38΄ Δανάς). Το τελικό 2-0 διαμόρφωσε ο Σπάρταλης στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου με δυνατό σουτ.

ΡΟΔΟΣ: Παναγιωτόπουλος, Λάζετιτς (77' Βιγιάρ), Πρίπου, Βεργώνης, Δανάς, Καλλιμάνης, Λουτσιάνο, Πελέκης, Ιράλα, Κακλαμάνο