Mama mia...! (video)

19:22 9/1/2011 - Πηγή: Gazzetta
Ισως το καλύτερο ματς στη φετινή Serie A έγινε στο «Σαν Σίρο», όπου η Μίλαν αναδείχθηκε ισόπαλη 4-4 με την Ουντινέζε! Δεύτερη σερί νίκη για την Ιντερ, γενέθλια με ήττα για Λάτσιο.Μπορεί ο Ιμπραΐμοβιτς να επέστρεψε με γκολ και ασίστ, όμως η Μίλαν δεν έβαλε τρεις βαθμούς στο σακούλι της στη μάχη που δίνει για την κατάκτηση του πρωταθλήματος. Η Ουντινέζε έβαλε δύσκολα στους Ροσονέρι μέσα στην έδρα τους και
έχασε τη νίκη στο 93'. Σε ένα από τα καλύτερα ματς τα τελευταία χρόνια στην Ιταλία, οι Φριουλιάνι προηγήθηκε τρεις φορές, όμως ο Σουηδός στο 93' έσωσε την παρτίδα για την ομάδα του Μαξ Αλέγκρι. Το σύνολο του Φραντσέσκο Γκουιντολίν κυριάρχησε σαφώς στο πρώτο μισάωρο στο Μιλάνο παίζοντας στο μισό γήπεδο τους Ροσονέρι. Η υπεροχή καρποφόρησε στο 35' όταν μετά από σουτ του Ισλα το οποίο κατέληξε στο δοκάρι του Αμέλια, ο Ντι Νατάλε με γυριστό-αστραπή έκανε το 0-1, το οποίο πάντως δεν έμελλε να διατηρηθεί για πολύ. Στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Ιμπραΐμοβιτς έκανε το γύρισμα από δεξιά κα