H ημέρα του Οζιέ!

Ο Γάλλος Σεμπαστιάν Οζιέ ήταν ο νικητής στις δύο πρώτες ειδικές διαδρομές της δεύτερης ημέρας του Ράλι Ακρόπολις, με αποτέλεσμα να έχει μειώσει τη διαφορά από τον Σόλμπεργκ! Στην πρώτη ειδική της δεύτερης ημέρας, ο οδηγός της Citroen DS3 τερμάτισε πρώτος με χρόνο 1:51.17, αφήνοντας στη δεύτερη θέση το συμπατριώτη του παγκόσμιο πρωταθλητή Σεμπαστιάν Λεμπ, (επίσης με Citroen
DS3) με 1:51.57, ενώ τρίτος τερμάτισε ο Νορβηγός Ματς Οστμπεργκ (Ford Fiesta), με 1:51.58. O Nορβηγός Σόλμπεργκ έμεινε στην 7η θέση, αλλά παραμένει πρώτος στην κατάταξη μέχρι τώρα... Ωστόσο ο χρόνος που έχασε ήταν αρκετός και πλέον όλα είναι ανοιχτά, καθώς καραδοκεί ο Οζιέ που πλέον ανέβηκε στη 2η θέση της βαθμολογίας. Τη μάχη με τα χρονόμετρα ξεκίνησε πάλι το ελληνικό δίδυμο Αθανασσούλας-Ζακχαίος, οι οποίοι μπήκαν δυνατά κάνοντας τον όγδοο χρόνο!  Νικητής ο Οζιέ και στην 8η ειδική! Ο Γάλλος, Σεμπαστιάν Οζιέ, ήταν ο νικητής και στη δεύτερη ειδική διαδρομή (Γυμνό 1), της δεύτερης ημέρας του Ράλι Ακρόπολις. Ο οδηγός της Σιτροέν DC3, που ήταν πρώτος και στην πρώτη σημερινή διαδρομή (Κλένια-Μυκήνες 1), τερμάτισε πρώτος με χρόνο 2:10.12, αφήνοντας στη δεύτερη θέση το συμπατριώτη του παγκόσμιο πρωταθλητή, Σεμπαστιάν Λεμπ, (επίσης με Σιτροέν DC3) με 2:10.31, ενώ τρίτος τερμάτισε ο Φινλανδός, Μίκο Χιρβόνεν (Σιτροέν DC3), με 2:10.35. Παραμένει πρώτος ο Σόλμπεργκ, η διαφορά, όμως, είναι πλέον στα 19,8'' και όλα είναι ανοιχτά!   Η σημερινή δεύτερη ημέρα άλλες πέντε ειδικές διαδρομές συνολικού μήκους 141,89 χλμ., την ώρα που το ενδιαφέρον επικεντρώνεται στη νυχτερινή ειδική διαδρομή Νέα Πολιτεία στην περιοχή του Λουτρακίου.