Eύκολη νίκη του Άρη

Ένα ξεκούραστο απόγευμα είχε ο Άρης απέναντι στην Μοντέι κερδίζοντας την ελβετική ομάδα (4ης κατηγορίας) με σκορ 4-0. Προβληματισμός στον Άρη για τους τραυματισμούς των Τσέζαρεκ και Ρουίς.Δεν είχε προβλήματα ο Άρης απέναντι στην Μοντέι, κερδίζοντας την ελβετική ομάδα με σκορ 4-0. Το φιλικό παιχνίδι ήταν αρκετά σκληρό καθώς στο 20λεπτό ο Έκτορ Ραούλ Κούπερ αντικατέστησε τους Τσέζαρεκ και Ρουίς, που αποχώρησαν τραυματίες από ο γήπεδο. Ο Άρης πέτυχε όλα τα τέρματα του στο δεύτερο ημίχρονο ενώ ο Έκτορ Κούπερ άφησε εκτός αγώνα αρκετούς ποδοσφαιριστές που είχαν κάποια προβλήματα τραυματισμών (Πρίττας, Τσεσνάουσκις και Κόκε). Τα γκολ για τους Θεσσαλονικείς πέτυχαν στο 58΄ ο Κουλουχέρης με κεφαλιά έκανε το 1-0. Στο 65΄ μετά από παράλληλη μπαλ