Eργο-τέλος από το κύπελλο!

Ο Εργοτέλης έγινε η τρίτη ομάδα της Α' Εθνικής -μετά τον Ολυμπιακό και τον Πανθρακικό- που μένει εκτός της συνέχειας του Κυπέλλου Hellas On Line στην συγκεκριμένη φάση. Οι Κρητικοί έχασαν απο τον Πιερικό στην Κατερινή με σκορ 4-2 στην διαδικασία των πέναλτι και ενώ η κανονική διάρκεια του αγώνα είχε λήξει 1-1 και η παράταση 2-2. Με σκορ 4-2 στα πέναλτι έχασε σήμερα ο Εργοτέλης. Οι Κρητικοί αν και βρέθηκαν να χάνουν με το γκολ του Τασίδη στο 53' (κεφαλιά-ψαράκι) ισοφάρισαν με τρομερό σούτ του Λεάλ στο 92' και έτσι έστειλαν το ματς στην παράταση. Στο 104' ο Σιασιασβίλι έκανε το 2-1 μ' ένα δυνατό σούτ, όμως ο Γκουγκουλιάς έκανε το 2-2 με κεφαλιά στο 110'. Στα πέναλτι ευστόχησαν για τον Πιερικό οι Πέντα, Μαρτίνες, Μακρής και Γιατζιζόγλου. Μάλιστα ο Γιατζιζόγλου έβαλε το νικηφόρο πέναλτι.