Buzzer beater Χ3 στην Ισπανία (vid)!

Πόσο συχνά μπορούν να μπουν τρία τρίποντα σε διάστημα 13’’ πριν τη λήξη του αγώνα; Στο ματς Πλασένσια-Ομπίλα της LEB Silver της Ισπανίας πέτυχαν το ακατόρθωτο (video)!Ο αγώνας για την κατηγορία LEB Silver στην Ισπανία ήθελε 13 δευτερόλεπτα για να λήξει, όταν προηγούνταν η φιλοξενούμενη Ομπίλα με 71-74. Οι γηπεδούχοι μπερδεύονται στην επαναφορά, χάνουν χρόνο, αλλά με τρίποντο εκτός ισορροπία ισοφαρίζουν σε 74-74 και πανηγυρίζουν θεωρώντας ότι πέτυχαν το καλάθι που θα στείλει το ματς στην παράταση. Φευ!

Στην επαναφορά, ένας παίκτης της Ομπίλα παίρνει τη μπάλα και ευστοχεί
σε νέο τρίποντο με άμυνα πάνω του για το 74-77! Τα πανηγύρια είναι έξαλλα, αφού θεωρούν ότι πέτυχαν το buzzer beater που κρίνει την αγώνα. Φευ!

Την ώρα που ένας παίκτης βγάζει την φανέλα του πανηγυρίζοντας οι γηπεδούχοι επαναφέρουν τη μπάλα και με σουτ πίσω από το κέντρο ευστοχούν για το 77-77 στέλνοντας το ματς στην παράταση! Απολαύστε στο βίντεο τα τρελά τελευταία λεπτά του αγώνα!