4ος Όμιλος: Στην κορυφή η Αλβανία

Τι και αν έπαιζαν... χωρίς προπονητή, οι Αλβανοί παρέμειναν αήττητοι στον όμιλο, αφού αναδείχθηκαν ισόπαλοι 1-1 με τη Βοσνία και φυσικά διατηρήθηκαν στην κορυφήΤα αποτελέσματαΑλβανία – Βοσνία 1-1Λουξεμβούργο – Λευκορωσία 0-0Γαλλία – Ρουμανία (9/10)Μπορεί στον πάγκο τους να μην ήταν ο Κούζε που υπέστη καρδιακό επεισόδιο, ωστόσο με τον Σέρβο Μουστεντάναγκιτς η Αλβανία επιβεβαίωσε την πολύ καλή αγωνιστική της κατάσταση και απέσπασε ισοπαλία 1-1 στο «Κεμάλ Στάφα» από τη Βοσνία. Οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι, άνοιξαν το σκορ με τον Ιμπίσεβιτς στο 21', όμως ένα γκολ του Ντούρο στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου έκρινε το ματς. Η ισοπαλία αυτή διατήρησε τους Αλβανούς στην κορυφή, αν και αύριο υπάρχει το ματς της Γαλλίας. Την ευκαιρία να παραμείνει ζωντανή στη μάχη για τις πρώτες θέσεις έχασε η Λευκορωσία, η οποία δεν κατάφερε να πάρει τους βαθμούς της νίκης από το Λουξεμβ