3ος όμιλος: Απόδραση από το «Μεστάγια»!

Το γκολ του Τσικαρίτο πέντε λεπτά πριν το τέλος έδωσε στην Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ τη μεγάλη νίκη με 1-0 επί της Βαλένθια στο «Μεστάγια»! Με το ίδιο σκορ κέρδισε η Ρέιντζερς την Μπούρσασπορ.Βαλένθια-Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 0-1 (85' Τσικαρίτο)Το 0-0 μέχρι το 85ο λεπτό σφράγισε ένα ισορροπημένο παιχνίδι στο «Μεστάγια», με την Βαλένθια να μην έχει ιδιαίτερη διάθεση να ρισκάρει και να δείχνει ικανοποιημένη από την ισοπαλία. Ο Φέργκιουσον, από την μεριά του, έδειχνε και αυτός προτίμηση προς μια «σίγουρη» ισοπαλία όμως στο τελευταίο δεκάλεπτο προσπάθησε να δώσει μεγαλύτερη φρεσκάδα στην επίθεση του βάζοντας τον Τσικαρίτο και στη συνέχεια τον Μακέντα. Ο στόχος τους ήταν να πιέσουν την άμυνα των Ισπανών και να εκμεταλλευτούν κάποιο λάθος, χ