2 τυφλοί και 2 μονόφθαλμοι!

ΕΠΑΙΖΑΝ δύο «τυφλοί» στο ΟΑΚΑ. Η ΑΕΚ κι ο Ολυμπιακός. Δύο ομάδες με χίλια δύο αγωνιστικά και ψυχολογικά προβλήματα, τα οποία, άλλωστε, αποτυπώθηκαν μέσα από την εμφάνισή τους. Η ΑΕΚ άνοιξε το σκορ και δεν μπόρεσε να κρατήσει το 1-0 παρά τέσσερα λεπτά... Ο Ολυμπιακός γύρισε πίσω για να κρατήσει το 1-1 και με το ξεκίνημα του β΄ ημιχρόνου το έφαγε το 2-1... Η ΑΕΚ γύρισε αυτή μετά πίσω προς το τέλος του παιχνιδιού για να διατηρήσει το 2-1 και το διατήρησε μόνο και μόνο γιατί χάθηκαν τρεις ευκαιρίες από τον Ολυμπιακό από το 82 έως το 91.

ΚΙ ανάμεσα στους δύο «τυφλούς» ήταν ένας…μονόφθαλμος. Ο διαιτητής. Κι όχι ότι ήταν πολύ καλύτερος από τους «τυφλούς». Απλά, με τις υποδείξεις του έμοιαζε να βλέπει μόνο με το ένα μάτι. Προς τη μία ομάδα, δηλαδή. Ειδικά οι αποφάσεις του Κά