17ες οι Αρβανίτη/Τσιαρτσιάνη

Την ήττα-αποκλεισμό από την συνέχεια του τουρνουά, γνώρισαν οι Βίκυ Αρβανίτη και μαρία Τσιαρτσιάνη. Οι Ελληνίδες που κατέλαβαν την 17η θέση στους αγώνες της Μόσχας για το παγκόσμιο Πρωτάθλημα μπιτς βόλεϊ, ηττήθηκαν από τις Κινέζες Ζανγκ Χι και Χουάνγκ με 2-1. Τα κορίτσια μας όπως φαίνεται και από το σκορ το πάλεψαν, ωστόσο στο τρίτο και τελευταίο σετ έδειχναν να ξεμένουν από δυνάμεις, παρότι στο δεύτερο σετ, είχαν δείξει ίσως το καλύτερο πρόσωπό τους στην Ρωσική πρωτεύουσα. Η ήττα από τις Κινέζες Ζανγκ Χι και Χουάνγκ με 2-1 (21-18, 16-21, 15-8) σε μία ώρα και δέκα λεπτά έδωσε την 17η θέση στο τουρνουά της Μόσχας, που διεξάγεται στο πλαίσιο του Παγκόσμιου Πρωταθλήματος Beach Volley. Συνολικά τα αποτελέσματα των Αρβανίτη/Τσιαρτσιάνη Ζ