Ξεμούδιασμα για Αστέρα

21:07 8/10/2014 - Πηγή: AEK365

Την ευκαιρία να επιστρέψουν σε ρυθμούς αγώνα, έστω και φιλικού και με δύο 40λεπτα, είχαν οι παίκτες του Αστέρα που επικράτησαν με 7-1 της Κ20. Τα γκολ για τους νικητές πέτυχαν οι Μπαράλες (3' πέναλτι), Φερνάντεθ (33'), Μπακασέτας (40'), Μάσα (42' 65' 68'), Ντιμπολά (72'), ενώ για τους μικρούς σκόραρε ο Βελίσσαρης.

Αστέρας: Μπαντής, Κιτόκο, Παπαχρήστος, Κυριακόπουλος, Σανκαρέ, Τσοκάνης, Γιαννιώτας, Ουσέρο, Μπαράλες, Νίκο Φερνάντεθ, Μπακασέτας, ενώ στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν οι Θεοδωρόπουλος, Λούι, Παντελιάδης, Ζησόπουλος, Κουρμπέλης, Ντιμπολά, Μάσα, Μούκαμ.

Κ-20: Κόκκαλης, Γογωνάς, Παπαγγελής, Καστριτσέας, Μάνος, Βελίσσαρης, Μαργαρίτης, Τσιώλης, Γαρυφαλλόπουλος, Διγαλάκης, Γκρόσιος.

Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν οι: Στεφανίδης, Παπαπέτρου, Μπάκος, Βαζούκης, Ζήσης, Χαδιάρης, Συρεγγέλας, Τριανταφύλλης, Τσόφλιος, Σαλαπάτας, Χρήστου.