23:46 12/4/2012 - Πηγή: AEK365

ΙΤΑΛΙΑ ΣΕΡΙΕ Α' - 32η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΜΠΟΛΟΝΙΑ-ΚΑΛΙΑΡΙ 1-0

ΓΗΠΕΔΟ: Ρενάτο Ντ΄Αλάρα

Νίκη παραμονής πέτυχε σε αυτή την 32η αγωνιστική του ιταλικού πρωταθλήματος η Μπολόνια του Παναγιώτη Κονέ, ο οποίος αγωνίστηκε στα τελευταία λεπτά! Η ομάδα του Στέφανο Πιόλι επικράτησε δύσκολα στο «Ρενάτο Ντ' Αλάρα» της Κάλιαρι με 1-0, ανέβηκε στους 40 πόντους και ξέφυγε κάπως απο την επικίνδυνη ζώνη. Απο την μεριά της η Κάλιαρι

έμεινε στους 38 βαθμούς. Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση πέτυχε στο 54ο λεπτό ο Ντιαμάντι. Οι γηπεδούχοι είχαν ευκαιρίες να πετύχουν κι' άλλα τέρματα ωστόσο χωρίς αποτέλεσμα.

ΜΠΟΛΟΝΙΑ: Τζιλέτ, Ράτζι, Πορτανόβα, Τσερουμπίν, Πουλτσέτι, Μουντιγκάι, Πέρες, Μορλέο (80' Σόρενσεν), Ντιαμάντι (88' Κονέ), Χιμένες (62' Ραμίρες), Ακουαφρέσκα.

ΚΑΛΙΑΡΙ: Αγκάτσι, Πισάνο, Κανίνι, Αστόρι, Αγκοστίνι, Εκντάλ, Κόντι, Ναινγκολάν, Κόσου (76' Νενέ), Ριμπέιρο (67' Ιμπάρμπο), Λαριβέι.