00:00 4/10/2013 - Πηγή: AEK365

EUROPA LEAGUE- 6ος ΟΜΙΛΟΣ- 2η αγωνιστική

ΑΠΟΕΛ- ΑΪΝΤΡΑΧΤ ΦΡΑΝΚΦΟΥΡΤΗΣ:

ΓΗΠΕΔΟ: ΓΣΠ

Κακή εμφάνιση και ήττα με 3-0 για τον ΑΠΟΕΛ από την Άιντραχτ. Το 0-1 ήρθε στο 28' όταν ο Γιούνγκ έκανε την μπαλιά, η μπάλα

κόντραρε στον Αλεξάνδρου και κατέληξε στα δίκτυα του Πάρντο. Στο 57΄ η Άιντραχτ έκανε το 2-0 με τον Λάκιτς και σφράγισε τη νίκη της. Εννέα λεπτά μετά ο Γιούνγκ πέτυχε το τρίτο γκολ των Γερμανών.

ΑΠΟΕΛ: Πάρντο, Μάριο Σέρτζιο, Γκιγιέρμε, Μπόρδα, Καμπράλ, Μοράις, Ολιβέιρα, Γκόμες (78'Βινίσιους), Αλεξάνδρου (65'Σωτηρίου), Αλωνεύτης (78'Μπενασούρ), Γκονσάλβες.

ΑΪΝΤΡΑΧΤ: Τραπ, Ρας, Σαμπράνο, Ότσιπκα, Μπάμπα, Γιούνγκ, Φλουμ, Ρόντε (68'Σελότσι), Μπαρνέτα (80'Λάνιγκ), Κάντλετς (74'Χοσέλου), Λάκιτς.

ΜΠΟΡΝΤΟ- ΜΑΚΑΜΠΙ ΤΕΛ ΑΒΙΒ: 1-2

ΓΗΠΕΔΟ: Σαμπάν Ντελμά

Ανατροπή και πολύ μεγάλο διπλό για την Μακάμπι που υπέταξε τη Μπορντό με 2-1.

Οι Γιρονδίνοι σκόραραν στο 48' με τον Ζουσιέ όμως η Μακάμπι αντέδρασε. Έχασε καλές ευκαιρίες και στο 71' ισοφάρισε με τον Ιτζάκι. Μόλις εννέα λεπτά μετά ο Μίκα έκανε την ανατροπή γράφοντας το 1-2.

ΜΠΟΡΝΤΟ: Ολίμπα, Μπρεσέ, Σανέ, Ν'Γκουεμό (77'Μπεν Καλφαλά), Τραορέ, Σαλμέ, Πουντιέ, Ρολάν, Σακό (46'Ομπράνιακ), Μορίς-Μπελαΐ (62'Σαϊβέ), Ζουσιέ.

ΜΑΚΑΜΠΙ: Χουάν Πάμπλο, Μπεν Χαρούς, Τίμπι, Κάρλος Γκαρθία, Άλμπερμαν, Ράντι (65'Μίκα), Γεϊνί, Άλτμαν (46'Μίτροβιτς), Ζάχαβι, Ιτζάκι (89'Ενμπίντερ), Πρίτσα.