ΣΟΥΠΕΡ ΛΙΓΚΑ 15η αγωνιστική

ΒΕΡΟΙΑ-ΠΑΟ: 3-0

ΓΗΠΕΔΟ: Δημοτικό Βέροιας

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Θάνος

Θλιβερή εικόνα παρουσίασε ο Παναθηναϊκός που έχασε με το τιμητικό, σύμφωνα με το πως εξελίχθηκε το ματς,

3-0 από την Βέροια. Οι γηπεδούχοι έκαναν ό,τι ήθελαν στο γήπεδο με την ομάδα του Ρότσα να παραπαίει και να γλιτώνει τελικά από ακόμα βαρύτερη ήττα.

Το πάρτι για τη Βέροια άρχισε νωρίς όταν στο 14ο λεπτό ο Ιωάννου βρέθηκε μόνο του μέσα στην περιοχή και με πλασέ άνοιξε το σκορ. Στο 18' ο Μπαργκάν απείλησε με σουτ και στο 44' ήρθε το 2-0 όταν μετά από τραγική έξοδο του Καρνέζη ο Ιωάννη σε κενή εστία έστειλε με το κεφάλι τη μπάλα στα δίχτυα. Ίδια γεύση και στην επανάληψη με τον Ολαϊτάν να χάνει τετ α τετ στον 49' και δύο λεπτά μετά να σουτάρει άουτ ενώ είχε δύο συμπαίκτες του ελεύθερους. Στο 54' ο Καρνέζης έδιωξε με το πόδι πάνω στην γραμμή την μπάλα με την κεφαλιά του Καλί αλλά στο επόμενο λεπτό ο Μπαργκάν με σουτ έγραψε το 3-0. Ο Ολαϊτάν στο 67' χόρεψε την άμυνα του ΠΑΟ αλλά σούταρε άουτ. Ο Παναθηναϊκός δημιούργησε την πρώτη του σημαντική ευκαιρία στο 77' όταν ο Χουχούμης είχε ένα καλό σουτ που έφυγε άουτ. Λίγο πριν τη λήξη του ματς σημειώθηκε μια μικρή διακοπή λόγω επεισοδίων από τους εξαγριωμένους οπαδούς του ΠΑΟ.

ΒΕΡΟΙΑ (Δημήτρης Καλαϊτζίδης): Λόπεζ, Γεωργίαδης, Καλί, Ορέστες, Αμαραντίδης, Γεωργέας, Καφές, Ολαϊτάν (85'Καλτσάς), Γκιγέρμο, Μπαργκάν, Ιωάννου

ΠΑΟ (Χουάν Ρότσα): Καρνέζης, Σισοκό, Βιτόλο, Μαυρίας (71'Χουχούμης), Τοτσέ, Χριστοδουλόπουλος (59'Σο), Ζέκα, Μαρίνος, Βύντρα, Σπυρόπουλος (84'Μπαρμπαρούσης), Βελάσκες