00:15 17/4/2015 - Πηγή: AEK365

EUROPA LEAGUE-ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΑ

ΝΤΙΝΑΜΟ ΚΙΕΒΟΥ-ΦΙΟΡΕΝΤΙΝΑ: 1-1
Γήπεδο: Ολιμπίσκι

Ισοπαλία 1-1 απέσπασε η Φιορεντίνα μέσα στην Ουκρανία από την Ντιναμό Κιέβου και απέκτησε ελαφρύ προβάδισμα πρόκρισης.

Στο 8' και στο 13' οι Μπαντέλι και Χοακίν έχασαν σημαντικές ευκαιρίες, ενώ στο 18' ο Γκόμες αστόχησε σχεδόν εξ επαφής και τελικά στο 36ο λεπτό η Ντιναμό έφτασε πρώτη στο γκολ.

Ο Λενς έκανε όμορφη κίνηση και με δυνατό σουτ άφησε άγαλμα τον Νέτο για το 1-0.

Στην επανάληψη οι «βιόλα» πίεσαν πολύ, έχασαν ευκαιρίες και τελικά στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων ο Μπαμπακάρ έκανε το 1-1.

ΝΤΙΝΑΜΟ: Σοβκόβσκι, Ντανίλο Σίλβα, Αντούνες (24' Βίντα), Ντράγκοβιτς, Κασερίντι, Σίντορτσουκ (68' Μπελχαντά), Ριμπάλκα, Μπουγιαλσκί (80' Σουμάκ), Λανς, Γιαρμολένκο, Τεόντορτσικ.

ΦΙΟΡΕΝΤΙΝΑ: Νέτο, Ροντρίγκες, Σάβιτς, Αλόνσο, Τόμοβιτς, Φερνάντες, Χοακίν (68' Βάργκας), Βαλέρο, Μπαντέλι, Βαλέρο (83' Ακουϊλάνι), Γκόμες (77' Μπαμπακάρ), Σαλάχ