Τρένο η Ρίβερ (VIDEOS)

07:36 27/10/2014 - Πηγή: AEK365

Ακόμα ένα βήμα προς τη κατάκτηση του δεύτερου συνεχόμενου πρωταθλήματος στην Αργεντινή έκανε η ασταμάτηση Ρίβερ Πλέιτ που κέρδισε εκτός έδρας 2-1 την Ατλέτικο Ραφαέλα στα πλαίσια της 13ης αγωνιστικής.
Για να φτάσει στη νίκη, η Ρίβερ χρειάστηκε να κάνει ανατροπή μιας και στο 13ο λεπτό ο Ντιέγκο Αρμάντο Μοντιέλ με φανταστικό γκολ έβαλε μπροστά στο σκορ την Ατλέτικο Ραφαέλα. Στο 50' με εξαιρετική εκτέλεση φάουλ ο Λεονάρντο Πισκουλίτσι έφερε το ματς στα ίσια και στο 66ο λεπτό ο Αριέλ Ρόχας έκανε

το 1-2 χαρίζοντας στη πρωτοπόρο Ρίβερ Πλέιτ μια υπερπολύτιμη νίκη που την κρατά στους τέσσερις βαθμούς μακριά από τους διώκτες της, έξι αγωνιστικές πριν το φινάλε.
Οκτώ βαθμούς μακριά από τη κορυφή είναι η Μπόκα Τζούνιορς που κέρδισε 2-0 τη Ντεφένσα ι Χουστίσια με δυο γκολ του Χουάν Μανουέλ Μαρτίνες στο 9ο και 40ο λεπτό.
Τέσσερις βαθμούς πίσω από τη πρωτοπόρο Ρίβερ Πλέιτ βρίσκεται η Λανούς που με γκολ του Λαουτάρο Ακόστα στο 20ο λεπτό επικράτησε 1-0 της Σαν Λορένσο.