00:32 1/10/2012 - Πηγή: AEK365

LA LIGA- 6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΕΣΠΑΝΙΟΛ- ΑΤΛΕΤΙΚΟ Μ.: 0-1
Γήπεδο: Κορνεγιά Ελ Πρατς
Την 5η σερί νίκη της σε 6 ματς πέτυχε η Ατλέτικο Μαδρίτης που πέρασε με 1-0 από την έδρα της Εσπανιόλ και βρίσκεται 2 βαθμούς πίσω από την πρωτοπόρο Μπαρτσελόνα.
Το ματς δεν είχε φάσεις στο πρώτο 20ο λεπτό, με πρώτη καλή στιγμή την κεφαλιά του Γκαρσία στο 25' η οποία δε βρήκε στόχο.
Ωστόσο ο Γκαρσία δεν αστόχησε στο 30' κι έκανε το 1-0 με όμορφη κεφαλιά μετά από σέντρα του Χουανφράν.
Τέσσερα λεπτά μετά ο Γκόμες βρέθηκε απέναντι στον Κουρτουά, αλλά έστειλε άουτ την μπάλα,

ενώ στο 36' η προβολή του Κόκε δε βρήκε στόχο.
Στο 50' ο Κουρτουά είπε όχι σε σουτ του Λονγκό, ενώ στο 62' ο Άλβαρες απέκρουσε το σουτ του Σεμπόγια.
Στο 77' η κεφαλιά του Στουάνι πέρασε μόλις άουτ, ενώ στο 78' ο Άλβαρες είπε ξανά όχι στον Σεμπάγια.
ΕΣΠΑΝΙΟΛ: Άλβαρες, Ροντρίγκες, Λόπες, Β.Άλβαρες, Μορένο, Φορλίν (66' Τεχέρα), Σάντσες, Γκόμες (34' Φόντε), Βερδού, Σιμάο (46' Στουάνι), Λονγκό.
ΑΤΛΕΤΙΚΟ: Κουρτουά, Μιράνδα, Χουανφράν, Γκοντίν, Λουίς, Τιάγκο, Σουάρες, Τουράν (61' Σεμπόγια), Γκαρσία, Κόκε (54' Γκάμπι), Κόστα (82' Αντριάν).