Τον υπέταξε....

00:05 8/8/2011 - Πηγή: AEK365
Ο Άρης ηττήθηκε με 2-0 από την Λάτσιο στο Ριέτι χωρίς να δείξει σε καμία περίπτωση τα καλά στοιχεία των προηγούμενων φιλικών αγώνων. Οι «κίτρινοι» με πολλά κενά στην άμυνα δεν μπόρεσαν να ακολουθήσουν τον ρυθμό των Ιταλών, ειδικά την τριπλέτα Μάουρι-Ρόκι-Σισέ. Η Λάτσιο παρουσιάστηκε σε καλή μέρα ειδικά στο πρώτο ημίχρονο και κατάφερε να μετουσιώσει τις ευκαιρίες της σε γκολ. Το 1-0 έγινε στο 22ο λεπτό με προβολή του Ρόκι, ενώ την σκυτάλη πήρε ο Σισέ στο 33ο λεπτό με κεφαλιά.
Στο δεύτερο ημίχρονο ο ρυθμόις έπεσε και οι δύο ομάδες έδειξαν να συμβιβάζονται με αυτό το σκορ. Κορυφαία ευκαιρία να αυξήσει τα τέρματά της η Λάτσιο ήταν όταν στο 47 ο Σισέ έχασε πέναλντι.   Λάτσιο: Μπιζάρι, Ζάουρι, Ντιακιτέ, Ντίας, Γκαρίδο, Τσάνα, Λεντέσμα, Σισέ (83' Κόζακ), Μάουρι, Λούλιτς (74' Φότζια), Ρόκι (74' Ντελ Νέρο). Αρης: Σηφάκης, Βαγγέλη (85'Οικονομόπουλος), Παπαζαχαρίας (53' Κοτσώνης), Λαζαρίδης, Μίσελ (85' Σακάτα), Τόχα (46' Πορτίγια), Φατί (85' Κανούλας), Νέτο (80' Κατίδης), Καπετάνος (46' Τσέζαρεκ), Σολτάνι (63' Αγτσίδης), Καστίγιο (72' Παπαστεριανός).