16:42 1/9/2012 - Πηγή: AEK365

PREMIER LEAGUE- 3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΓΟΥΕΣΤ ΧΑΜ- ΦΟΥΛΑΜ: 3-0
Γήπεδο: Άμπτον Παρκ
Με επιβλητική εμφάνιση η Γουέστ Χαμ νίκησε με 3-0 τη Φούλαμ και επέστρεψε στις νίκες.
Με γκολ από τα αποδυτήρια ξεκίνησε η Γουέστ Χαμ καθώς άνοιξε το σκορ στο 1ο μόλις λεπτό. Ο Βαζ Τε τροφοδότησε τον Νόλαν, ο οποίος με σουτ στην κίνηση έκανε το 1-0.
Τα «σφυριά» συνέχισαν να πιέζουν και στο 30' έκαναν δύο τα τέρματα τους. Μετά από κόρνερ ο Ριντ πετάχτηκε

μαζί με τον Ντιαρά και έστειλαν σχεδόν μαζί την μπάλα στα δίχτυα.
Η Γουέστ Χαμ συνέχισε το κρεσέντο της και πέτυχε και 3ο γκολ στο 41ο λεπτό σουτ του Τέιλορ μετά από λάθος εκτίμηση του Χάνγκελαντ.
Στο 52' ο Σβάρτσερ είπε όχι σε σουτ του Τέιλορ ενώ στις καθυστερήσεις ο Γιασκελάινεν πραγματοποίησε μεγάλη διπλή επέμβαση.
ΓΟΥΕΣΤ ΧΑΜ: Γιαασκελάινεν, Ντεμέλ (78' Χαλ), Ριντ, Κόλινς (68' Τόμκινς), Ο' Μπράιν, Νομπλ, Ντιαμέ, Νόλαν, Βαζ Τε, Τέιλορ, Κάρολ (68' Κόουλ)
ΦΟΥΛΑΜ: Σβάτσερ, Ρίτερ, Χιουζ, Χάνγκελαντ, Ρίισε, Νταφ, Σίντγουελ, Ντιαρά, Ρίτσαρντσον (60' Κατσάνικλιτς), Ρονταγιέγκα, Πέτριτς (46' Μπερμπάτοφ)