Θετική εικόνα για Πλατανιά

19:42 12/10/2013 - Πηγή: AEK365

Ο Πλατανιάς υποδέχτηκε στα Περιβόλια τον ΟΦΗ σε φιλική αναμέτρηση και επικράτησε 2-0 πραγματοποιώντας αρκετά καλή εμφάνιση.Η ομάδα των Χανίων ευτύχισε να προηγηθεί στο 47ο λεπτό με τον Γιακουμάκη να χρίζεται σκόρερ. Το τελικό 2-0 διαμόρφωσε στο 70ο λεπτό ο Τόρες ενώ έξι λεπτά αργότερα ο ίδιος παίκτης είχε την ευκαιρία να σημειώσει και δεύτερο γκολ.

Πλατανιάς: Περιστερίδης. Φαίσκα, Φερνάντες, Ραφαέλ, Ζουμπουλάκης, Σιώπης, Αγκιλέρα, Γουνδουλάκης, Ναζλίδης, Μπέλιτς, Κάταϊ.

ΟΦΗ: Δασκαλακης Τριποτσέρης, Μπουρμπος, Μιλιάζες, Σβασίγια, Βερόν, Κάλαιτζιτς, Ζε Εντουάρτο, Κουτσιανικούλης, Παπάζογλου, Όγιος.

Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν οι Φερνάντεζ, Δαμιανακης, Μονιακης, Καλαιτζιτς, Στάθης, Ροβίθης, Μακακουλα, Φαζος , Λαμπροπουλος,Βιτώρος, Νιμανί.